Egemen
 

BEKİR OZSOY

Almanya da devrim!


Berlin’e gelen haberler hiç iç açıcı değildi, Kiel ve Hamburg şehrinde ki Alman deniz kuvvetleri mensupları denize açılma emrini ret ederek isyan çıkarmışlardı,ülkenin içinde bulunduğu buhranlı durum,isyanın süratle yayılmasına olanak sağlamıştı.
 Almanya baştan aşağı kana bulanmak üzereydi.
Ama bundan tamı tamına 99 yıl önce!!
19.Asır sonlarında Avrupa da sosyalizm yeşermeye başlamıştı,işçi sınıfının haklarını savunmak için artık  siyasi bir doktrin vardı,ve bu o günkü egemen sınıfların karabasanıydı.  Demir başbakan Bismark da bu yüzden partiyi yasa dışı ilan etmişti,paradoksal olarak sosyal demokratlar 1890


Devamı >>


Hoşgeldiniz

http://alibaba.diyalogo.com/yazilar/alibaba-ucretsiz-onayli-uyelik/5000000000168347

 

Evdeki yazıcıya şirketten yazı yazdırmak

Şirkette yazdığınız bir dokümanı evinizdeki bilgisayara bağlı yazıcıya gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Detaylar yazıda...

How To Share A Printer Over The Internet

 

Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

 

Kriz Playstation'a yaramış

Sony Eurasia, dünyayı sarsan ekonomik krizin etkisinin artmasıyla ev içi eğlencenin daha fazla önem kazandığını ve bu doğrultuda son 3 ayda PS3 satışlarının beklentilerin yüzde 50 üzerinde gerçekleştiğini açıkladı.

 

 

Programcılığa nereden başlasak?

İnternetin en ücra köşelerine kadar yayılmış olan pek çok forum sitesinde, bilgisayarla veya BT sektörüyle yeni tanışan genç arkadaşlarımızın programlama öğrenme heveslerine sıkça tanık oluyoruz. Bu alanda sorulan en meşhur soru ise sanırım şudur : “Ben programlama öğrenmek istiyorum, hangi dili tavsiye edersiniz?”
Önemli olan ve başlangıç olarak önem ihtiva eden konu, herhangi bir programlama dili değildir. Önemli olan “programlama mantığını” kavramaktır.

Adım adım programlama mantğını anlamak